Павло Ігнатенко Черняхівщина це Європа

Павло Ігнатенко. Черняхівщина це Європа!

Ми поспілкувались з Павлом Михайловичем Ігнатенко. Що з цього вийшло читайте в нашій статті.

Продовж 2016-2017 років Ви, Павло Михайлович, керували Черняхівською РДА. Але знову вирішили балотуватися на посаду Голови вже Черняхівської ОТГ. Чому Ви вирішили повернутися до Черняхова?
Спонукало мене те вернутись назад що за той період роботи коли я працював було досягнуто багато показників, які ми зробили спільно з працівниками РДА і керівниками району, по находження коштів до бюджету. Працювали по децентралізації – були створені Високівська та Вільська Територіальні Громади. І тоді ж ми планували створити Черняхівську Громаду, але по сей час вона не була створена. А зараз по постанові Кабінету Міністрів була створена Черняхівська ОТГ до якої входить 15 сільських рад та 2 селищних ради.
 — Ви два роки працювали Головою Адміністрації, за цей час як змінилися надходження до місцевого бюджету?
Коли в 2016 році я прийшов працювати перш за все ми зробили баланс землі. І виявилось що з 30 000 гектарів оформлено було тільки 23 000. Решта була не оформлена. В 2015 році, наприклад, було сплачено податків на доходи фізичних осіб 1,5 млн. гривень, то в 2016 вже було сплачено 3,2 млн. гривень, а в 2017 – 4,7 млн. гривень. Ось це був резерв який ми знайшли. Далі ми працювали з господарськими дворами, завдяки цьому було надходження до бюджету 900 000 гривень. І ще ми заключили з сільгоспвиробниками соціально-економічні угоди, за один гектар вони платили 50 гривень. Цим резервом ми змогли позакривати питання по бюджетних установах, по освіті, по медицині, по іншим відділам які потребували цих коштів.
 — А можна деякі приклади, які саме установи отримали додаткове фінансування за рахунок цих надходжень?
Медицина отримала ці кошти. У 2016 році навіть отримали 14-ту заробітну плату. Також ці кошти давали на освіту. Давали кошти нашій футбольній команді. У 2017 році ми виділили 170 тис. гривень і 30 дітей, які закінчили навчання на відмінно та представляли Черняхівщину, відправили на місяць на відпочинок у санаторій Дениши.
 — А є у Вас інформація по стану надходження грошей у місцевий бюджет в цей час?
Всі плани які ми розробили з моєю командою зараз не виконуються. Соціальні угоди не виконуються, ні хто з сільгоспвиробників не платить. Договори на господарські двори теж не виконуються. Багато сільських рад на перше півріччя поточного року не виконали плани по наповненню бюджету, це ті сільради які були заможні. Наприклад, Селянщина, сама сільська рада самостійно зі свого бюджету зробила дитячий садочок, а сьогодні у ниє мінус в бюджеті. Як таке може бути? Де воно все подівалося?
Через те я змушений йти працювати в район. Повернутися назад. Вже не в адміністрацію, а в Громаду і очолити ЇЇ. Порадився з друзями й вирішив йти піднімати Територіально Громаду.
Черняхів в 20 кілометрах від Житомира і він не може бути в такому вигляді в якому він зараз є. Треба зробити очисні споруди, треба зробити парк, треба зробити багато чого що б Черняхів був лялька, а не кущі кругом росли. Дороги поробити треба нормальні. Що б люди могли нормально жити.
І ще одне. Це легалізація робочих місць. На сьогоднішній день це питання номер один.
Над економікою района ні хто не працює. На сьогоднішній день податкової в районі немає. У Хорошеві є центр податкової, а в нас навіть працівника нема що б довідку взяти.
Павло Михайлович, а ви бачите з ким Ви будете працювати? У Вас є соя команда?
Я б не йшов як би в мене не було своєї команди. В мене є команда досвідчених працівників з яким я буду піднімати ОТГ. І ще раз скажу – в нас роботи непочатий край.
— А є у Вас плани які ви не доробили минулого разу й котрі потребують переносу на сьогодення?
Я вже казав про очисні споруди. Працювали-працювали, й кошти виділяли, а вони на сьогоднішній день не працюють в повній мірі. Вся Черняхівщена п’є воду не зрозуміло яку. За споруди відзвітували але вони не працюють так як повинні працювати. Також треба завершити газифікацію.
—  Яке ваше бачення медичної галузі в районі в умовах медичної реформи?
Вони вже працюють не один рік в цих умовах. На сьогоднішній день є первинна ланка та вторинна ланка медицини, вони працюють. Я хотів би сказати шо в Черняхові є досвідчені лікарі, їм тільки треба надавати якісну фінансову допомогу, що б їхня заробітна плата відповідала сьогоденню.
— У разі вибрання Вас на посаду Головою як Ви будете співпрацювати з депутатським корпусом?
Це моя повсякденна робота. Депутатський корпус це мої помічники, це, як то кажуть, моя команда частково як що люди їм довіряють. Хот б не був від якої партії будемо знаходити компроміс.