Мінсоцполітики радить українцям самостійно накопичувати гроші на пенсію

Мінсоцполітики радить українцям самостійно накопичувати гроші на пенсію

Мінсоцполітики радить українцям самостійно накопичувати гроші на пенсію та готуватися працювати, поки це можливо

Через демографічні проблеми держава не зможе виплачувати високі соціальні пенсії, тому українцям варто вже зараз відкладати кошти на старість і готуватися працювати стільки, скільки дозволяє здоров’я.

Про це розповіла перша заступниця міністра соціальної політики Дарина Марчак в ефірі телеканалу “Еспресо”.

Вона запевнила, що держава продовжуватиме виплачувати пенсії із солідарної пенсійної системи, проте вони будуть невеликими.

“Солідарні пенсії будуть, це державна гарантія. Але у європейських країнах солідарні пенсії зазвичай є мінімальною гарантією, а якщо людина хоче отримувати високу пенсію, вона має накопичувати кошти протягом життя”, – пояснила Марчак.

Марчак зазначила, що у США солідарних пенсій взагалі немає, і громадяни мають самостійно накопичувати кошти для життя на пенсії.

“В Україні потрібно створити три складові пенсійної системи: солідарні пенсії вже є. Нам необхідно працювати над запровадженням загальнообов’язкової накопичувальної пенсійної системи, оскільки демографічна ситуація дуже критична. Сьогодні один платник податків забезпечує пенсію для одного пенсіонера, і в майбутньому ситуація, ймовірно, погіршуватиметься”, – зазначила посадовиця.

Тому вона рекомендувала українцям вже зараз почати відкладати додаткові кошти на пенсію і готуватися працювати, поки це можливо.

“Перш за все, варто здійснювати накопичення для себе, навіть якщо ще немає накопичувальної обов’язкової системи, відкладати кошти на свій власний рахунок”, – порадила Марчак.

“Друге – ми маємо бути країною активного довголіття. Тобто, повинні бути зацікавлені та спроможні працювати так довго, як це можливо. Загальний пенсійний вік в Україні коливається від 60 до 65 років. Часто люди достроково виходять на пенсію, але як суспільство ми маємо готуватися до того, що кожен з нас заробляє на життя, є активним економічно і соціально так довго, як це можливо, і виходить на пенсію тільки тоді, коли фізично не може себе забезпечувати”, – додала Марчак.

У квітні 2024 року Верховна Рада не змогла ухвалити в першому читанні законопроєкт №9212 про загальнообов’язкове накопичувальне пенсійне забезпечення, ініційований депутатами від “Слуги народу”. Він передбачав запровадження з 2024 року другого рівня пенсійної системи – обов’язкових накопичувальних пенсій, які на першому етапі співфінансувала б держава.

У вересні минулого року прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що влада планує запустити накопичувальну пенсійну систему у 2025 році.

Міністр фінансів Сергій Марченко зазначив, що Мінфін підтримує запровадження накопичувальних пенсій, але має застереження щодо можливості фінансування цих змін під час повномасштабної війни.