День захисника України

День захисника України відзначатимуть цього року вже втретє. З 14 жовтня 2014 року українці вшановують своїх бійців, військові традиції та героїчні подвиги свого народу. Цей день офіційно визнано святковим і неробочим Указом Президента від 5 березня 2015 року.

den-zahisnika-ukra%d1%97niДень захисника України відзначають на церковне свято Покрови Пресвятої Богородиці, яке здавна є одним із найулюбленіших українських свят. До Київської Русі свято Богородиці прийшло з Візантії, це сталося після запровадження християнства. За однією з версій, блаженний Андрій був удостоєний явлення Богородиці в Константинополі. У ту пору місто було оточене чужинцями. Вона з’явилася і покрила людей своїм покровом. Незабаром ворог відступив, і місто було врятовано від знищення. Відтоді Покрова асоціюється з заступництвом і захистом від ворога як видимого, так і невидимого.

Особливо шанували Богородицю-Покрову запорізькі козаки. Вони мали на Січі церкву на Її честь, а також ікону “Козацька Покрова”. На свято Покрови козаки проводили ради, обирали загони, старшин, гетьмана.

Українська повстанська армія вважала Покрову опікункою українського війська, тому символічним днем створення УПА також вважається 14 жовтня.

День захисника України відзначають з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності та територіальної цілісності України, сприяння зміцненню патріотичного духу в суспільстві тощо.

Свята, які відзначають 14 жовтня:

Покрова Пресвятої Богородиці;
День українського козацтва;
День захисника України.
Підготували Юлія БОГОРАДОВ, Ігор Любшин

Leave a Reply