куди-українські-топ-чиновники-вивезли-свої-родини

Куди українські топ-чиновники вивезли свої родини

З моменту початку повномасштабної війни багато українців були вимушені покинути країну, в тому числі родини високопосадовців. Дослідження їхніх декларацій виявляє, хто саме виїхав за кордон під час військових дій.

Микола Сольський і Португалія

Микола Сольський, який займає посаду міністра аграрної політики та продовольства України, має чотирьох дітей і є одруженим. Згідно з даними його декларації 2022 року, виявлено, що його дружина Руслана з трьома дітьми знімають апартаменти площею 164 квадратні метри у Португалії з 1 березня 2022 року. У 2023 році декларація фіксує статус тимчасового захисту для дружини та дітей у Португалії, але вже не згадує про апартаменти. Коли журналісти спробували уточнити ці дані, міністр уник відповідей і не відповідав на дзвінки.

Додатково, у декларації за 2022 рік вказано про наявність кімнати у Швейцарії. Його син Северин має право на тимчасове проживання у Швейцарії, де він навчається у пансіоні Leysin American School SA з серпня 2021 року, а річне навчання коштує 120 тисяч швейцарських франків.

Денис Малюська і Німеччина

Міністр юстиції України Денис Малюська у своїй декларації за 2022 рік вказав, що його дружина Людмила Рабчинська знімає квартиру у Німеччині площею 108 квадратних метрів з першого червня 2022 року, де проживає з їх чотирма дітьми. Людмила до цього була заступницею Міністра цифрової інформації, але пішла у відставку у квітні 2022 року.

Євген Коваль і Іспанія

Радник Голови організаційно-аналітичного відділу Департаменту Національної поліції України, Євген Коваль, у декларації за 2022 рік вказав, що з листопада орендує квартиру у Барселоні. У цій квартирі мешкають його дружина Юлія та їх двоє дітей. За даними “Слідство.Інфо”, декларацію за 2023 рік Коваль не подав, а його реакція на запитання журналістів про ситуацію сім’ї була відкидаючою та загадковою. Євген Коваль також відомий як колишній керівник розслідування вбивства журналіста Павла Шеремета у 2016 році.

Андрій Пузійчук та Чорногорія

Андрій Пузійчук, депутат від “Батьківщини”, згідно зі своєю декларацією за 2022 рік, володіє квартирою у Чорногорії. Його дружина Юлія та троє доньок проживають там з травня 2022 року. Пузійчук також вказав у декларації різноманітні активи, включно з мисливськими трофеями та дорогими автомобілями, які отримав у безкоштовне користування.

Данило Гетманцев та Франція

Нардеп з “Слуги Народу”, Данило Гетманцев, у декларації за 2022 рік задекларував квартиру у Франції як “тимчасове місце проживання” своєї дружини Ольги та їхніх дітей. Гетманцев стверджує, що квартира є місцем проживання його родичів, проте не уточнив, де вони знаходяться на поточний момент, зазначивши, що сім’я планує повернутися.

Михайло Радуцький та Румунія

Михайло Радуцький, також представник “Слуги Народу”, у декларації за 2022 рік вказав, що його дружина Людмила з 8 березня має тимчасовий захист у Румунії, де орендує приватний будинок.

Олег Ніколенко та Канада

Олег Ніколенко, речник Міністерства закордонних справ, у своїй декларації за 2022 рік зафіксував, що його дружина Маргарита безплатно мешкає у житловому будинку в Канаді.

Зараз залишається очікувати оновлення декларацій за 2023 рік, щоб дізнатися, чи сім’ї високопосадовців мають намір повернутися до України.

Крім того шо чиновники ще і задекларували чималі кошти в криптовалюті. На нашему сайті читайте “Скільки криптовалюти у чиновників та депутатів