можливість-оскарження-судових-рішен

Можливість оскарження судових рішень приберуть із законодавства

Верховна Рада розгляне законопроект, який виключить можливість оскарження судових рішень у справах про соціальні виплати, включаючи виплати військовослужбовцям та їхнім родинам.

Народний депутат Денис Маслов пояснив, що ініціатива спрямована на скасування права оскарження до Верховного Суду у пенсійних та інших соціальних справах. Згідно із законопроектом, справи незначної складності мають розглядатися без права подальшого оскарження після апеляційної інстанції.

Проблема актуальна у контексті судової практики по справах цивільних дружин загиблих військовослужбовців, де існує неясність щодо юрисдикції: чи повинні такі випадки розглядати цивільні чи адміністративні суди. Це стосується встановлення факту спільного проживання без офіційного шлюбу та виплат пов’язаних із цим соціальних виплат. Особливий випадок, який вказав на цю проблему, стався, коли комісія Міністерства оборони відмовила в одноразовій грошовій допомозі жінці загиблого військовослужбовця через відсутність доказів її статусу як члена сім’ї.

Рішення Великої Палати Верховного Суду, винесене 18 січня 2024 року, підтвердило, що питання стосовно юрисдикції повинно вирішуватися на основі конкретних обставин кожного випадку.

Законопроект №11170, зареєстрований у парламенті, пропонує ввести нову статтю 263-1 в Кодекс адміністративного судочинства, яка регулюватиме особливості розгляду справ про соціальні виплати. Ця стаття передбачає, що рішення суду апеляційної інстанції у таких справах не може бути оскаржене у касаційному порядку.

Законопроект підготовлений групою народних депутатів на чолі з Денисом Масловим. Метою є зменшення навантаження на адміністративні суди, які щороку отримують все більше справ стосовно соціальних виплат. Впровадження таких змін дозволить судам швидше розглядати відповідні справи та зменшить витрати держави на судочинство, поліпшивши загальну ефективність правосуддя.

Hosting Ukraine