Natsbank zminyv umovy kupivli valiuty

Нацбанк змінив умови купівлі валюти

З 21 лютого Національний банк України вводить актуалізовані нормативи для придбання валюти підприємствами, маючи на меті недопущення неконтрольованого витоку капіталу з країни та зміцнення стабільності національного валютного ринку. Ці кроки, як пояснюється регулятором, є критично важливими для збереження обсягів міжнародних резервів України.

Відповідно до оновлення регуляції, затвердженої рішенням правління Нацбанку за №18 від 24 лютого 2022 року, що стосується роботи фінансової системи під час воєнного стану, установлені нові обмеження на покупку іноземної валюти. Згідно з новими правилами, банки тепер обмежені у можливості здійснення покупок іноземної валюти за запитами юридичних осіб-резидентів, які вже володіють валютними коштами на своїх рахунках або мають незавершені валютні транзакції.

Детальніше, перед тим як здійснити покупку іноземної валюти, бізнес-клієнти зобов’язані подати до банку вичерпну інформацію про свої валютні активи та незавершені операції. Це включає дані про валютні залишки на поточних і депозитних рахунках, а також про валюту, продану в рамках “своп” угод, які ще не були завершені.

Національний банк підкреслює, що бізнес має спершу використати наявні у себе валютні ресурси для міжнародних розрахунків, а вже потім, у разі потреби, звертатися до придбання додаткової валюти на українському валютному ринку. Це правило доповнюється уточненнями щодо проведення валютного контролю банками за термінами виконання експортних платежів, де зазначено, що банк може завершити контроль за дотриманням термінів лише після надходження коштів в іноземній валюті від нерезидента.

Ці ініціативи Нацбанку спрямовані на заохочення повернення до України доходів в іноземній валюті від експортної діяльності.