У вересні платіжний баланс зведений із профіцитом $474 млн

У вересні 2016 дефіцит поточного рахунку платіжного балансу зріс до 875 млн. доларів США, повідомив у своєму прес-релізі НБУ.

nbu-2
Розширення дефіциту насамперед було зумовлене плановими виплатами Урядом відсотків за реструктуризованими ОВДП.
Несприятливі умови для торгівлі зумовили зниження експорту продукції як у річному вимірі, так і порівняно з попереднім місяцем. Незважаючи на зростання фізичних обсягів експорту зернових культур, загальна виручка знизилася через падіння світових цін на зерно. Так само через зниження світових цін на сталь експорт продукції металургії скоротився. Водночас різко збільшився експорт олії та жирів через високий урожай соняшнику в Україні.
Зростання імпорту товарів сповільнилося. Переважно через повільніші темпи зростання імпорту сільськогосподарської техніки в річному вимірі.

Чисті надходження за фінансовим рахунком у вересні становили 1.3 млрд. доларів США.

  • На відміну від попередніх місяців, їх забезпечили переважно залучення державного сектору. Успішне завершення другого перегляду програми EFF з Міжнародним валютним фондом дало змогу Уряду України розмістити єврооблігації на суму 1 млрд. доларів США під гарантії США.
  • Чисті надходження прямих іноземних інвестицій зросли до 444 млн. доларів США, зокрема 264 млн. доларів США – у реальний сектор. У банківський сектор надійшло 180 мільйонів доларів США, вони були спрямовані на докапіталізацію банків з іноземним капіталом.
  • Обсяги скорочення готівкової валюти поза банками збільшилися порівняно із серпнем.
  • Чистий відтік боргового капіталу як реального, так і банківського сектору збільшився до 480 і 452 млн. доларів США відповідно. Це переважно обґрунтовано більшими обсягами погашення довгострокових кредитів, тоді як залучення приватного сектору все ще залишалися низькими.

Як наслідок, у вересні платіжний баланс було зведено з профіцитом 474 млн. доларів США.

У січні-вересні 2016 року сальдо поточного рахунку платіжного балансу було від’ємним і становило 2.3 млрд. доларів США. Але дефіцит поточного рахунку був відшкодований чистими залученнями за фінансовим рахунком. Як результат, позитивне сальдо зведеного платіжного балансу становило 1 млрд. доларів США.

Оновлені дані за результатами вересня можна знайти в статистиці зовнішнього сектору НБУ.

Детальніше про вересневі макроекономічні тенденції читайте в «Макроекономічному та монетарному огляді» (жовтень 2016 року), який буде опубліковано 31 жовтня 2016 року.

Leave a Reply