Ученим вдалося підвищити ефективність фотосинтезу

Група американських вчених з Університету Іллінойсу дослідним шляхом отримала зразки геномодифікованого тютюну, що дає на 20% більше врожаю завдяки більш ефективному використанню фотосинтезу.

Якщо вченим вдасться повторити цей досвід і на інших сільськогосподарських рослинах, то вони зможуть сильно підвищити врожайність посівів, зменшивши при цьому використання різних добрив, передає служба Бі-Бі-Сі.

fotosintez
Як з’ясувала група дослідників, завдяки генетичним змінам, паростки тютюну продовжували синтезувати енергію навіть перебуваючи в тіні – за малої кількості доступного денного світла. Наступний етап – повторити ці досліди з іншими культурами, з рисом і кукурудзою, для яких уже є низка генних модифікацій.

За допомогою таких рослин агрономи сподіваються вирішити проблеми неврожаю і голоду в менш розвинених країнах. При цьому вчені попереджають, що в разі їхнього успіху впровадження рослин з поліпшеним фотосинтезом по всьому світу можливе не раніше ніж через 20 років.

Дослідження вчених агрономів опубліковано в журналі Science. Подальші фінансування дослідження готовий узяти на себе фонд сім’ї Гейтс.

Leave a Reply