в-україні-до-розмінування-хочуть-залучати-більше-жінок

В Україні до розмінування хочуть залучати більше жінок

Україна активізує залучення жінок до сфери розмінування

Через обмежені ресурси у сфері протимінної діяльності, включаючи нестачу кваліфікованих саперів, Україна прагне збільшити участь жінок у цій важливій роботі. Про цю ініціативу стало відомо під час зустрічі Юлії Свириденко, першої віцепрем’єр-міністерки України, з Жаклін О’Ніл, канадським послом у справах жінок, миру та безпеки, повідомляє Міністерство економіки України.

Юлія Свириденко наголосила на гострій потребі в збільшенні кількості операторів з розмінування, технічного обладнання та професійному навчанні саперів. Вона також зазначила, що уряд розглядає можливості державного фінансування для приватних операторів, щоб залучити більше компаній до процесу розмінування та сподівається на зростання міжнародної участі у цій сфері.

У контексті інтеграції жінок у протимінну діяльність, уряд планує забезпечити не тільки професійне зростання, а й соціальну інтеграцію жінок, ветеранів, осіб з інвалідністю та тих, хто постраждав від мін. Співпраця з Канадою очікується у створенні освітніх програм, особливо спрямованих на жінок.

Водночас, в Україні вже досягнуто значного прогресу у гендерній рівності в рамках протимінної діяльності, де участь жінок складає приблизно 30% від загальної кількості операторів, що відповідає глобальним ініціативам, таким як програма НАТО “Жінки, мир і безпека”.

Щодо самої протимінної діяльності, Україна стикається з величезними викликами. За даними ПРООН, заміновані території в країні перевищують розміри Швейцарії у 4,5 раза. Держава сподівається очистити до 80% земель протягом наступних десяти років і вже запустила уніфіковану процедуру сертифікації операторів для прискорення цього процесу. Нещодавно було представлено нові вітчизняні машини для розмінування, що повинні сприяти ефективності робіт.