Яка буде пенсія при зарплаті в 15000

Яка буде пенсія при зарплаті в 15000 гривень

Яку пенсію отримуватимуть працівники з зарплатою 15 тисяч гривень

Згідно з розрахунками видання «Обозреватель», в Україні працівники, які мають зарплату 15 тисяч гривень, можуть очікувати пенсію у розмірі 4 228,2 гривень. Варто зазначити, що розмір пенсії залежить не лише від зарплати, а й від стажу. У цьому випадку враховується повний стаж у 35 років.

При розрахунку пенсії середню заробітну плату громадян порівнюють із середньою зарплатою за даними Пенсійного фонду, тобто з тією, з якої були сплачені внески. Беруться до уваги середні заробітки за останні три роки, які становлять 13,55 тисяч гривень. Якщо зарплата складає 15 тисяч гривень, то вона збільшується пропорційно до середньої, а коефіцієнт буде дорівнювати 0,89.

Таким чином, громадяни з офіційним доходом у 15 тисяч гривень та достатнім страховим стажем можуть розраховувати на пенсію у розмірі 4,22 тисяч гривень.

Останні дані за квітень свідчать, що середня пенсія з початку року зросла з 5,3 до 5,7 тисяч гривень. Однак, варто зазначити, що середня пенсія не завжди відображає реальну ситуацію, оскільки виплати значно різняться залежно від регіону. Наприклад, у Києві пенсіонери в середньому отримують 7 848 гривень, тоді як у Тернопільській області – лише 4 399 гривень.

Нагадаємо, що внаслідок весняної індексації розмір мінімальної пенсії зріс на 364 гривні і тепер становить 2 725 гривень. Така виплата встановлюється для пенсіонерів, які досягли 65-річного віку та не набули достатнього страхового стажу.

Але не зрозуміло чи варто взагалі разраховувати на таку пенсію. Бо Мінсоцполітики радить українцям самостійно накопичувати гроші на пенсію. То ж радимо всім заздалегідь самостійно накопичувати пенсію.