Yakym bude kurs dolara v berezni

Яким буде курс долара в березні 2024

Прогнози для валютного курсу між доларом США та українською гривнею у березні 2024 року тісно пов’язані з потенційною макрофінансовою підтримкою від США на суму $60 мільярдів, як пояснив Олег Пендзин, авторитетний фахівець у сфері економіки та член Економічного дискусійного клубу.

Пендзин акцентував на тому, що відмова від фінансової підтримки з боку США спричинить слабшення курсу гривні. “В ситуації, де фінансування зі Статів не буде здійснене, Україна зіткнеться з необхідністю мобілізації додаткових фінансових ресурсів для забезпечення оборонних потреб, що може призвести до зменшення соціальних витрат”, — роз’яснив він.

Експерт також звернув увагу на індексацію соціальних виплат у березні, зазначивши ризик недостатності коштів навіть після отримання першого внеску в розмірі €4,5 млрд від Європейського Союзу. “Це може змусити уряд розподіляти соціальні виплати протягом тривалішого часу”, — припустив Пендзин.

Проте, у випадку, коли Сполучені Штати вирішать продовжити фінансову підтримку України, значних коливань курсу не очікується. Пендзин висловив думку, що березень 2024 року залишиться стабільним, з курсом долара в межах 38−39 гривень.