Zbilshennia shtrafiv dlia ukhyliantiv

Скільки будуть платити “ухилянти”? Нові штрафи

Збільшення штрафів для ухилянтів: скільки доведеться сплатити

Прийнятий Верховною Радою закон про мобілізацію набере чинності з 18 травня. З цього дня почнуть діяти збільшені штрафи за ухилення від мобілізації.

Що треба знати про нові штрафи

Адвокат юридичної компанії “Riyako&Partners” Катерина Аніщенко розповідає РБК-Україна про зміни, які чекають на ухильників від мобілізації.

Штрафи за ухилення від мобілізації

Наразі штрафи за ухилення від мобілізаційних вимог, таких як ігнорування вимоги піти до ТЦК та оновити свої дані, становлять від 1700 до 5200 гривень.

Після 18 травня 2024 року, коли набере чинності новий закон про мобілізацію, ці суми збільшаться до 17-25 тисяч гривень за перше правопорушення. Для посадових та юридичних осіб штрафи складатимуть від 34 000 до 59 500 гривень, зазначає адвокат.

Процедура накладення штрафів

Чоловік може бути оштрафований, якщо він проігнорував повістку. Наступним документом після повістки йому надсилають “вимогу”.

“Коли чоловік військовозобов’язаного віку не з’явився за повісткою, ТЦК направляє запит у відділ поліції з проханням провести його адмінзатримання. Якщо цього не було зроблено протягом 5 днів, чоловіку надсилають ще один документ – “вимогу”. Це вже не рекомендація, а зобов’язання прийти до військкомату,” – пояснює Катерина Аніщенко.

У випадку подальшого ігнорування ТЦК буде вимушений звернутися до суду з заявою про заборону керування транспортними засобами та накладення інших адміністративних стягнень на ухильника.

“Військовозобов’язані, які не з’являлися до ТЦК під час дії воєнного стану, тепер при першому поході до військкомату мають сплатити штраф. Навіть якщо вони звертаються для отримання відстрочки. Різниця в тому, що після 18 травня сума штрафу буде значно вищою,” – додає адвокат.

Після оновлення військово-облікових даних чоловік отримує постанову про накладення на нього адміністративного стягнення.

Hosting Ukraine