investytsii-v-kryptoproiekty-dosiahly-249-mlrd

Інвестиції в криптопроєкти досягли $2,49 млрд

У першому кварталі 2024 року інвестиції в криптопроєкти досягли $2,49 млрд

Криптовалютні проєкти змогли залучити $2,49 млрд інвестицій у першому кварталі 2024 року, як повідомляє звіт Galaxy Research, на який посилається видання Incrypted.

Інвестиції в криптопроєкти

Згідно з даними експертів, з січня по березень 2024 року інвестори здійснили 603 угоди в секторі криптовалют. Кількість угод у цьому сегменті зросла на 68% у порівнянні з попереднім кварталом, а обсяг фінансування збільшився на 29%.

“Це перше збільшення як обсягу капіталу, так і кількості угод за останні три квартали. Це може свідчити про те, що четвертий квартал 2023 року був дном ринку. Подальше зростання показників підтвердить цю гіпотезу”, – зазначили аналітики.

Згідно з Galaxy Research, на інвестиційну активність у першому кварталі 2024 року вплинули кілька факторів: запуск спотових біткоїн-ETF у США, поява модульних блокчейнів і рішень другого рівня для Ethereum, а також поширення механізму рестейкінгу.

Крім того, на зростання припливу інвестицій вплинула низка макроекономічних чинників. У лютому та березні 2024 року ФРС залишила відсоткову ставку без змін, що сприяло зростанню біткоїна до $67,000.

Ослаблення кореляції та інші дані

Звіт також вказує на ослаблення кореляції між курсом біткоїна і венчурними інвестиціями в криптопроєкти. Обсяг залученого капіталу все ще нижчий рівня 2021 і 2022 років, коли перша криптовалюта торгувалася вище $60,000.

Експерти зазначають, що приблизно 80% капіталу було спрямовано на стартапи на ранній стадії. Значні інвестиції отримали проєкти в секторах інфраструктури, Web3, NFT, кредитування, торгівлі, децентралізованого фінансування (DeFi) і рішень другого рівня (L2).

З регіонального погляду на крипторинку домінували Сполучені Штати. Американські стартапи брали участь у 37,3% усіх угод і отримали 42,9% капіталу.

На другому місці опинився Сінгапур з 10,8% від загальної кількості угод. До топ-5 країн за обсягом залучених коштів увійшли також Велика Британія, Швейцарія та Гонконг.

У Galaxy Digital відзначили, що умови збору коштів залишаються складними. Найбільший тиск на галузь чинять макроекономічні фактори та невизначеність регулювання, зауважують експерти.