СБУ назвало винних в знищенні “Мрії”

Виявлено осіб, які несуть відповідальність за знищення іконічного літака “Мрія” за даними СБУ. Після ретельного розслідування щодо знищення літака “Мрія”, Служба безпеки України зібрала незаперечні свідчення проти колишніх керівників Державного підприємства “Антонов”, включаючи генерального директора та керівника відділу авіаційної безпеки.

СБУ поділилася цією інформацією у своєму Telegram-каналі, підкресливши, що протиправні дії колишніх чиновників спричинили тимчасове взяття під контроль стратегічно значущого аеродрому в період бойових дій навколо Києва та знищення літака Ан-225 “Мрія”. В даний час матеріали обвинувачення передано до суду.

Розслідування вказує, що перед широкомасштабним вторгненням Росії в Україну, обвинувачені запобігли доступу військовослужбовців Національної гвардії України на територію Гостомельського аеропорту для організації оборони.

Відповідно до заяви, у січні-лютому 2022 року високопоставлені особи видали наказ про блокування доступу українських військових на територію аеропорту.

На основі доказової бази, зібраної слідством, обвинувачення проти цих осіб висунуто згідно з частиною 2 статті 27 та частиною 2 статті 114-1 Кримінального кодексу України за перешкоджання діяльності Збройних сил України та інших військових формувань.

Прес-служба відомства заявила, що звинувачені знаходяться під арештом і можуть зіткнутися з покаранням у вигляді до 15 років ув’язнення.

27 лютого 2022 року, внаслідок атаки військ Росії, в аеропорту Гостомель було знищено український літак АН-225 “Мрія”. В листопаді було оголошено про початок будівництва другого такого літака.

За повідомленням, колишньому директору ДП “Антонов” було висунуто звинувачення у зв’язку зі знищенням “Мрії” військами Росії.