lyst-husieva-pratsivnykam-opk-za-den-do-vtorhnennia

Лист Гусєва працівникам ОПК за день до вторгнення

На передодні непередбачуваного військового нападу, керівник “Укроборонпрому” Юрій Гусєв звернувся до колег з оборонної галузі з листом, спрямованим на зниження тривожності. Він радив зберігати спокій, наголошуючи на відсутності причин для занепокоєння.

22 лютого 2022 року, напередодні оголошеного нападу, який очікувався, співробітники вітчизняного оборонного сектору отримали повідомлення від Юрія Гусєва, лідера “Укроборонпрому”, із закликом до збереження робочого порядку та не піддаватися паніці.

За інформацією, опублікованою на ресурсі Цензор.НЕТ із посиланням на дослідження BBC, лист мав заспокійливий відтінок. Він містив заклики до співробітників не відступати від звичного графіка роботи, зберігати холодний розум.

“Ми продовжуємо жити та працювати в режимі спокою та впевненості, уникаючи невиправданої тривоги і виконуючи наші обов’язки, оскільки наразі немає об’єктивних причин для занепокоєння. У разі зміни обставин, я обов’язково проінформую вас негайно”, – міститься у повідомленні, отриманому Державним підприємством “Антонов” за лічені години до початку масштабного нападу.

Лист також містив заклики ігнорувати неправдиві повідомлення, припинити розповсюдження чуток та обмежити перегляд новин у месенджерах. Підкреслювалося, що “Укроборонпром” ретельно підготував план дій для різноманітних непередбачуваних ситуацій, хоча, як згодом з’ясувалося, конкретні деталі плану так і не були розкриті працівникам оборонних підприємств, ні до, ні після вторгнення.

Читати також: СБУ назвало винних в знищенні “Мрії”

Document