поради-як-отримати-податкову-знижку-в

Поради як отримати податкову знижку в Україні

В Україні є можливість для громадян компенсувати частину сплачених податків за такі послуги, як освіта, накопичувальне страхування життя, внески у недержавні пенсійні фонди і інші. Ось як можна скористатися цією можливістю.

Коли ви маєте право на податкову знижку

Податкова знижка дозволяє громадянам отримати відшкодування за певні витрати, які були здійснені протягом звітного року. Це відшкодування стосується загальнодержавного податку на доходи фізичних осіб.

Цю знижку можна отримати тільки за витрати минулого податкового періоду, тобто до кінця 2024 року можна подавати на знижку за витрати 2023 року.

Хто може скористатися цією знижкою

Цю знижку можуть отримати працевлаштовані особи, з доходів яких роботодавець сплачує податок на доходи фізичних осіб, військовий збір та ЄСВ.

Процедура отримання податкової знижки

 1. Перевірте, чи відповідаєте ви вимогам. В Податковому кодексі вказано перелік витрат, що підлягають знижці.
 2. Зібрати необхідні документи:
  копію паспорту та ідентифікаційний код;
  квитанції про оплату послуг;
  укладені договори.
 3. Подання заяви:
  Зверніться до податкової служби з заявою про надання знижки. У заяві вкажіть всю необхідну інформацію та додайте документи, що підтверджують ваші витрати.

Після подання документів, нарахування коштів відбудеться протягом 60 днів. Будьте уважні до дотримання усіх процедур і строків подачі документів, щоб успішно отримати знижку.