Проти Raiffeisen Bank розпочали розслідування

Фінансовий регулятор Австрії (FMA) запустив розслідування стосовно австрійської банківської групи Raiffeisen Bank International (RBI) через підозри у відмиванні коштів, повідомляє Reuters, посилаючись на річний звіт банку.

Що відомо За інформацією джерела агентства, розслідування пов’язане з операціями, що залучають Росію та витоки даних під назвою Cyprus Confidential. У банку пояснили, що регулятор аналізує платежі трьох клієнтів, здійснені протягом 2017-2020 років. Кредитну організацію про це повідомили у січні 2023 року.

Згідно з версією FMA, фінансова установа «не в повній мірі виконала свої адміністративні зобов’язання», зокрема порушила правило «знай свого клієнта», яке є механізмом боротьби з відмиванням коштів.

У Raiffeisen Bank планують оскаржити будь-які штрафи, що будуть накладені регулятором. «Це стосується старих платежів до 2020 року», — уточнив представник RBI.

Також розслідування проти банку проводить Управління контролю за іноземними активами (OFAC) Міністерства фінансів США.

Як зазначили в Raiffeisen Bank, це пов’язано з «платіжним бізнесом, який RBI підтримує з американськими банками-кореспондентами на тлі подій, пов’язаних з Росією та Україною».

«Порушення санкцій США може призвести до штрафів, заморожування рахунків або припинення ділових відносин з американськими банками-кореспондентами», — підкреслили в банку.

Нагадаємо Після початку війни в Україні материнська структура російського Райффайзенбанку, Raiffeisen Bank International, оголосила про намір скоротити бізнес у Росії. Група окреслила два можливі сценарії виходу: продаж активів або spin-off — фактичне відокремлення. Досі вихід RBI з Росії відкладався. При цьому Райффайзенбанк залишився одним з небагатьох великих банків країни, який не потрапив під санкції. Це дозволяє без обмежень проводити валютні операції.

Україна включила Raiffeisen Bank до списку «спонсорів війни», але після того, як Австрія заблокувала 12-й пакет санкцій ЄС проти Росії, Київ виключив банк з переліку. Відень відреагував на це і зняв вето на санкції.