Що таке промисловий альпінізм?

Метод промислового альпінізму – технологія проведення висотних робіт, при безпосередній участі верхолазів \ висотників в безопорному просторі.


Зазвичай робоче місце верхолаза, це фасадна частина будівлі, стіна будови або конструкції, на якій він знаходиться в безопорному просторі. Добираються промислові альпіністи до свого робочого місця за допомогою мотузок, спеціалізованого обладнання для спуску і страхувальних систем. Завдяки цьому висотному методу з’явилася можливість виконувати роботи у важкодоступних місцях без залучення автовишок, будівельних лісів, турок, підйомних механізмів, сходів і інших громіздких і дорогих, в оренді інструментів і технік. Запрошують на проведення робіт промислових альпіністів в місця, де це економічно вигідно, або туди, куди крім них нікому не дістатися, так як техніка не зможе під’їхати, а будівельні ліси нема можливості встановити.


Сфера застосування методу промислового альпінізму дуже широка: висотників використовують для виконання будівельних, фасадних, монтажних, кліннінгових, ремонтних і інших робіт що стосуються різних конструкцій і фасадів будівель. Самі популярні послуги до яких залучають верхолазів це: миття вікон і фасадів будинків, прибирання снігу з дахів і видалення бурульок з карнизів, герметизація міжпанельних швів і стиків, монтаж банерів, утеплення стін і фасадів будівель, ремонт різних конструкцій, веж, щогл і веж зв’язку .


Роботи висотника, це особливо небезпечна робота з ризиком для здоров’я і життя, з цієї причини непогано оплачується, але це не точно! Головною причиною нещасних випадків при проведенні висотних робіт, є недотримання правил техніки безпеки. Адже до потенційних загроз при виконанні робіт, відноситься не тільки несправне обладнання, але також погодні умови: сильні пориви вітру, гроза і т.д. Тому, якщо прогноз погоди віщує грозу і вітер вище 7 м / с, обов’язково треба відкласти роботи через негоду. Також обов’язково треба використовувати сертифіковане висотне обладнання і не шкодувати на нього грошей і бажано підвищувати кваліфікацію проходячи різні підготовчі курси.
Плюс, один з головних моментів в роботі, це фізична підготовка промислового альпініста. Звичайно багато хто прийшов у ці роботи з туризму, спелеології або альпінізму і мають хорошу підготовку, але і їм обов’язково треба тримати себе в формі. Правильне харчування і заняття спортом допоможуть бути продуктивніше як звичайній людині, так і верхолазові, адже підвищені фізичні навантаження, це звичайна справа при роботі на висоті.

Інформацію брали на сайті  https://ukralp.com.ua