Уряд готує підвищення податків

Уряд готує підвищення податків. Данило Гетманцев підтвердив

Данило Гетманцев підтвердив підготовку Урядом підвищення податків

Данило Гетманцев підтвердив, що Уряд України розглядає можливість підвищення податків, зокрема військового збору, який може зрости до 5%. Він зазначив, що підвищення може торкнутися як прямих, так і непрямих податків, включаючи ПДВ та акцизи.

Гетманцев, голова Комітету Верховної Ради з питань податкової політики, коментуючи інформацію про можливе підвищення військового збору з 1,5% до 5%, нагадав, що армія фінансується за рахунок сплати податків, а не коштів від міжнародних партнерів.

“Друзі, дуже багато запитів від журналістів щодо додаткових джерел фінансування армії. Чомусь очевидні речі, про які ми говоримо давно, раптом викликають шок. Відповім всім одразу. Так, нам необхідно підвищити і видаткову, і дохідну частину бюджету задля фінансування армії, яку ми фінансуємо за рахунок наших внутрішніх джерел. Ми не можемо запозичити ці кошти у партнерів,” – зазначив Гетманцев.

Він додав, що Кабінет Міністрів наразі підраховує потреби, які становлять не менше 300 млрд грн до кінця року.

Яким чином можна зібрати такі гроші? Знову почекаємо пропозиції від Кабміну. Але так, їх неможливо забезпечити, оминаючи основні податки. Тому зміни будуть стосуватися бюджетоутворюючих прямих і непрямих податків, в тому числі ПДВ, військового збору та акцизів.

Гетманцев визнав, що підвищення податків негативно вплине на економіку, але зазначив, що альтернативи немає.

Чи добре це для економіки? Ні. Погано. Війна – це дуже погано. Але чи є інші варіанти на столі? Ні, у альтернативі майно або життя ми однозначно обираємо – життя.

Гетманцев також підкреслив, що контроль за витрачанням коштів буде посилюватися. Він висловив сподівання на боротьбу з тіньовою економікою та контрабандою, зокрема у сфері нелегального тютюну, як це вже видно по останнім рішенням.

“Мародерство під час війни має каратись за всією суворістю закону. Утім, це не альтернатива, а обов’язкове доповнення до економіки і бюджету, що оперують в умовах воєнного часу. Реальних джерел фінансування великої війни лише два – це запозичення та податки. Поточне утримання нашого війська, нагадаю, ми фінансуємо за свої кошти, переважно за рахунок податків,” – підкреслив він.

Таким чином, уряд готує рішення, які забезпечать необхідні кошти для фінансування армії в умовах війни.

Тако ж читайте: Український уряд передбачає поступове підвищення комунальних тарифів для населення.