Військова поліція нові повноваження та умови

Військова поліція: нові повноваження та умови

Військова поліція в Україні отримує нові повноваження відповідно до законопроекту 6569-д, зареєстрованого 31 травня. Ці зміни надають військовим правоохоронцям можливість більш ефективно виконувати свої обов’язки в екстрених ситуаціях та під час воєнного або надзвичайного стану.

Проникнення до житла

Військова поліція матиме право проникати до житла або іншого володіння особи у невідкладних випадках, пов’язаних із врятуванням життя людей та майна або переслідуванням осіб, які підозрюються у вчиненні злочину. Після такого проникнення військові повинні негайно повідомити орган досудового розслідування та прокуратуру.

Зупинка транспорту та перевірка документів

Під час затримання підозрюваних або у разі загрози життю і здоров’ю людей, військова поліція може тимчасово обмежувати або забороняти рух транспорту і пішоходів. Військові також отримають право зупиняти та перевіряти транспортні засоби, проводити поверхневі перевірки, а також перевіряти у водіїв документи на право користування та керування транспортом.

Нові обов’язки під час воєнного та надзвичайного стану

У разі введення воєнного або надзвичайного стану, Військова поліція братиме участь у:

  • Боротьбі з диверсійно-розвідувальними групами на території України.
  • Охороні військових об’єктів, військових містечок та населення.
  • Відновленні та підтриманні порядку і дисципліни у військових частинах.
  • Забезпеченні особливого режиму в’їзду і виїзду, обмеженні свободи пересування осіб та руху транспортних засобів.

Перевірка документів та огляд

Військова поліція матиме право перевіряти документи, що посвідчують особу військовослужбовців, військовозобов’язаних та резервістів під час зборів, а також проводити особистий огляд та огляд речей і транспортних засобів. Це стосується також і інших військових формувань та правоохоронних органів.

Інші повноваження

Крім зазначених вище, Військова поліція зможе:

  • Викликати осіб для дачі пояснень у справах про правопорушення.
  • Затримувати і тримати військовослужбовців на гауптвахтах.
  • Зупиняти для перевірки осіб у військовій формі, які мають ознаки психічного розладу, алкогольного, наркотичного чи токсичного сп’яніння.

Підпорядкування та керівництво

Під час дії воєнного чи надзвичайного стану загальне керівництво Військовою поліцією здійснює Головнокомандувач ЗСУ. Безпосереднє керівництво здійснює Начальник Військової поліції, якого призначає Президент України за поданням Міністра оборони або Головнокомандувача ЗСУ під час воєнного стану.

Нові повноваження, які отримає Військова поліція, спрямовані на підвищення ефективності правоохоронної діяльності та забезпечення безпеки в умовах зростаючих загроз.