vsi-khto-otrymav-invalidnist-maiut-proyty-perevirku

Всі хто отримав інвалідність мають пройти перевірку

Всім, хто має статус інваліда з 2022 року необхідно пройти додаткову перевірку, за вказівкою спеціалізованого комітету. Особи, яким була присвоєна друга та третя групи інвалідності протягом зазначеного періоду, а також ті, хто отримав статус обмежено придатних до служби в армії, повинні підтвердити свій статус у відповідних медичних комісіях.

Цю інформацію повідомив Федір Веніславський, депутат Верховної Ради від партії “Слуга народу” і член комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки, в інтерв’ю виданню РБК-Україна.

“На засіданні комітету було ухвалено рішення, згідно з яким особи, які отримали статус інваліда від початку повномасштабних бойових дій або були класифіковані як обмежено придатні до військової служби в віковій категорії від 18 до 60 років, мають знову пройти перевірку, щоб підтвердити або спростувати свою придатність до армії,” – заявив він.

Веніславський також висловив застереження щодо осіб, чия інвалідність була встановлена з дитинства, наголошуючи, що такі випадки не потребують повторної перевірки. “Приміром, особа, котра глуха з народження, безпотребно проходити чергову перевірку. Усі подробиці та винятки будуть детально розроблені на стадії узгодження змін,” – додав він.

Депутат також підкреслив значне збільшення кількості осіб з інвалідністю другої та третьої груп після 24 лютого 2022 року, висловлюючи занепокоєння щодо справедливості деяких з цих випадків.