Проблема нестачі кадрів

Проблема нестачі кадрів

“Проблема нестачі кадрів”: які спеціалісти зараз затребувані на ринку праці

Наразі в Україні існує проблема нестачі кадрів у певних галузях. Нестача кадрів спостерігається серед таких спеціальностей, як швачки, електротехніки, водопровідники-слюсарі, токарі. Про це повідомила виконуюча обов’язки директора Департаменту з питань зайнятості населення Державного центру зайнятості Олена Мельник у інтерв’ю виданню РБК-Україна.

Вона зазначила, що на даний момент опубліковано 2 тисячі вакансій для швачок, проте до Центру зайнятості за допомогою у пошуку роботи в цій галузі звернулася лише тисяча людей.

«Ми спостерігаємо критичну нестачу спеціалістів для задоволення існуючого попиту: швачок, електротехніків, водопровідників-слюсарів, токарів», — підкреслила Мельник.

Експерт також вказала, що наразі на Єдиному порталі вакансій найбільше пропозицій поширено на такі позиції:

  • продавець — 17 тисяч вакансій;
  • водій — 9 тисяч вакансій;
  • бухгалтер — 7 тисяч вакансій;
  • кухар — 5 тисяч вакансій.

Варто згадати, що зараз найбільші складнощі з працевлаштуванням в Україні виникають у спеціалістів, чия сфера діяльності була автоматизована. За словами Олени Мельник, це пов’язано з технологічним розвитком. Наприклад, це стосується операторів комп’ютерного набору, системних адміністраторів та бухгалтерів, які працювали вручну.