ЄС забороняє анонімні криптовалютні та готівкові платежі

ЄС забороняє анонімні криптовалютні та готівкові платежі

Європарламент затвердив новий закон про боротьбу з відмиванням грошей, який забороняє анонімні транзакції з кастодіальних гаманців. Про це повідомив депутат Європарламенту Патрік Брейєр.

Деталі Заборона поширюється на:

  • готівкові платежі, що перевищують 10 000 євро;
  • анонімні готівкові платежі на суму понад 3000 євро;
  • анонімні криптовалютні платежі через кастодіальні гаманці без будь-якого порога.

Брейєр зазначив, що більшість ключових комітетів Європейського парламенту схвалили нові закони про боротьбу з відмиванням коштів 19 березня.

Відповідно до останніх змін у законодавстві, криптовалютні платежі, що здійснюються через неідентифіковані криптогаманці, є фактично незаконними в Європейському Союзі.

У документі зазначено, що заборона не поширюється на постачальників апаратного та програмного забезпечення або постачальників некастодіальних гаманців, оскільки вони не мають доступу або контролю над криптоактивами.

Коли заборона набуде чинності Очікується, що нове законодавство повністю запрацює протягом трьох років після його ухвалення. Однак ірландська юридична фірма Dillon Eustace вважає, що законодавство набуде чинності раніше. Про це повідомляє Cointelegraph.

Варто зазначити, що Брейєр є одним із двох членів Європарламенту, які проголосували проти заборони анонімних криптовалютних платежів. Гуннар Бек з партії «Альтернатива для Німеччини» також виступив проти заборони.

У пресрелізі після схвалення закону провідними комітетами, Брейєр пояснив причини своєї незгоди із забороною.

За словами Брейєра, новий закон ставить під загрозу економічну незалежність і фінансову конфіденційність. Він вважає можливість здійснювати анонімні транзакції фундаментальним правом.

Криптоспільнота неоднозначно сприйняла регуляторні заходи ЄС. Деякі вважають нові закони необхідними для боротьби з відмиванням коштів, тоді як інші побоюються, що вони можуть порушити приватність і обмежити економічну діяльність.

Раніше ми писали що Європейський Союз запроваджує нові жорсткі норми DMA та накласти штраф на Apple